Istnienie Boga

Często słyszymy spory na temat tego czy istnieje Bóg.  Niektórzy szukają na  potwierdzenie tego dowodów, inni z góry negują jego istnienie. Dla mnie ta kwestia jest oczywista. Tak, Bóg istnieje, ponieważ inaczej nie mógłbym zrozumieć otaczającego mnie świata. Biorąc pod uwagę niektóre aspekty otaczającej nas rzeczywistości trudno mi jest bowiem uznać, że wszystko jest dziełem „przypadkowej”,  bezrozumnej ewolucji.

Zastanówmy się. Czy mogłoby cokolwiek na świecie zaistnieć, zostać zbudowane, gdyby nie inwencja kogoś, kto by danym dziełem kierował? Czy mogłaby powstać jakaś konstrukcja budowlana, gdyby nie wysiłek inteligencji człowieka? Podobnie gdy obserwujesz przejawy otaczającej Cię natury. Czy chociażby tak skomplikowany twór, jakim jest organizm człowieka, z jego wieloma działającymi harmonijnie biologicznymi mechanizmami, mógłby być dziełem przypadku?  Czy piękno otaczającej nas przyrody i tak złożonego świata roślin oraz zwierząt to samo utrzymujący się i samo odnawiający się twór? Dla mnie jest to oczywiste, że nie.

Jestem przekonany, że musi istnieć jakaś niezwykła wszechogarniająca inteligencja, która kieruje wszystkim co istnieje i co wokół siebie spostrzegamy. Patrząc głębiej i poznając tajniki otaczającego nas świata nasuwa się przekonanie, że wszystko co obserwujemy, ze względu na swą doskonałość musi mieć swojego nadprzyrodzonego stwórcę. Problem w tym, że stwórca potrafi doskonale ukrywać się za swoim dziełem.

Zobacz! To co stworzył tak inteligentny i przekonany o swojej wielkości człowiek, okazuje się często tak niedoskonałe. Niejednokrotnie jego dzieło zamiast mu pomagać, obraca się przeciwko niemu. Tymczasem otaczająca nas przyroda ma swój przypisany rytm oraz zdolność przetrwania, pomimo niesprzyjających zewnętrznych warunków. Jeżeli coś  w przyrodzie ginie, to za jakiś czas powstaje w podobnej lub doskonalszej adaptacyjnie formie. Życie na nowo się odradza i tak w nieskończoność. Kto tym kieruje? Sam sobie na to odpowiedz! Wystarczy, że się zatrzymasz i spojrzysz głębiej. To nie jest wcale trudne.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Refleksje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.