Wartości życiowe

Sex, pieniądze i władza to dla większości ludzi najważniejsze wartości w życiu. Od dzieciństwa jesteśmy programowani w kierunku zdobywania coraz większej ilości dóbr, wywierania wpływu na innych oraz wiecznej atrakcyjności fizycznej. W sposób nieskończony powiększamy stan posiadania różnorodnych rzeczy, dzięki którym inni nas zauważą i docenią. Dążymy do jak najwyższych stanowisk. Pragniemy pełnienia znaczących funkcji zawodowych oraz społecznych. Robimy wszystko aby fizycznie podobać się innym, próbując na zawsze zachować swoją młodość. Czas jednak  szybko mija. Gdy umieramy okazuje się, że te wartości nie dały nam oczekiwanego szczęścia i spełnienia.  Nadal czujemy głód i niedosyt. Czegoś nam nadal brakuje. Dodatkowo starzejąc się, stajemy się mniej atrakcyjni, emerytura znacznie ogranicza nasze możliwości finansowe. Nasze stanowisko przejmują ludzie  od nas młodsi , często podobnie jak my zaślepieni pogonią za sukcesem.

Zobacz czym się  karmisz i co przykuwa twoją uwagę. Świat do którego nie należysz chce abyś był związany z jego złudnymi i uzależniającymi wartościami. Zobacz, na co codziennie patrzą twoje oczy, co oglądasz lub co czytasz. Zwróć uwagę kogo i czego słuchasz. Wszystkim tym karmisz swoją duszę. Nieświadomie wchłaniasz to w siebie.  Staje się to po pewnym czasie cząstką ciebie. Przejmujesz  w ten sposób od innych pogląd na świat, na życie i innych ludzi. Zauważ jak się z tym potem czujesz. Jeśli czujesz się źle lub nieszczęśliwy odrzuć to i  nie poświęcaj temu więcej swojej uwagi. Zauważ otaczający cię świat wartości duchowych – prawdziwych i napełniających twoja duszę pokojem i miłością. Zamiast osądzać i krytykować – akceptuj i przebaczaj. Odrzuć wpajany ci lęk i poczucie zagrożenia i zamień go na zdolność odkrywania we wszystkim co cię otacza miłości.

Nie jesteś ofiarą świata, chociaż wielu wolałoby abyś tak właśnie myślał.  Masz zdolność wyboru i kreowania swojego życia. Wybieraj jednak dobrze swojego nauczyciela życia, bo wielu będzie chciało cię zwieść z dobrej drogi. Odkryj swoją własną ścieżkę – prawdy miłości i światła. Wkrótce przyjdzie czas, że przestaną być dla ciebie to puste i niezrozumiałe słowa i napełnią się nieznaną dotychczas treścią.      Powodzenia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Duchowość, Refleksje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.