Prawda objawiona


Idź do treści

Wszystko jest połączone

Jedność


W nic bowiem w świecie nie wierzę tak głęboko, żadne inne wyobrażenie nie jest mi tak drogie jak wyobrażenie jedności, jak pogląd, że cały świat jest boską jednią i wszelkie cierpienie, wszelkie zło polega tylko na tym, że my, poszczególni ludzie, nie czujemy się już nieodłącznymi cząstkami tej całości, że Ja przydaje sobie zbyt wielkie znaczenie.

Hermann Hesse


Energia która jest ukryta w każdym atomie tworzy i łączy wszystko co istnieje. Nie ma nic, co mogłoby bez niej zaistnieć. To, co postrzegasz swoimi zmysłami, to tylko złożone formy energii. Świat, który Cię otacza, to cud boskiej kreacji, to niezauważalna obecność Stwórcy we wszechświecie

Nie ma żadnego „ja”, „ty”, „świat”- wszystko stanowi jedno, będąc przejawem boskiej mądrości i geniuszu.

Ze względu na to, że wszystko jest jednością posiadasz wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość.

Jeżeli dokonujesz w sobie wewnętrznej zmiany, zmienia się równocześnie wokół Ciebie cały świat.

Zmieniając swoje zachowania, uczucia i myśli zaczynasz oddziaływać na innych ludzi. Jeżeli stale skupiasz swoją uwagę na tym, co w Tobie i w innych dobre, piękne i doskonałe, zaszczepiasz w sercach i umysłach ludzkich podobne wartości. Zaczynają dostrzegać, że się zmieniłeś. Emanujesz z siebie energię dającą ukojenie. Ludzie chcą z Tobą przebywać. Czują się w Twojej obecności dobrze i bezpiecznie. Dzieje się tak, ponieważ już nie osądzasz i nie krytykujesz. Ludzie nie czują z Twojej strony jakiegokolwiek zagrożenia. Swój lęk zamieniłeś na miłość, a osądzanie na akceptacje i przebaczenie.

Pamiętaj, aby zacząć zmianę zawsze od siebie. Niezauważalnie dla innych dokonuj jej w swojej duszy. Stań się lepszym człowiekiem, a inni tę zmianę wyczują. Niektórzy będą nawet chcieli się do Ciebie upodobnić.

Podświadomie wszyscy poszukujemy miłości, prawdy i szczęścia, więc gdy odnajdziesz je w sobie inni również je dostrzegą. Nie powinieneś pouczać innych i wymądrzać się sądząc, że wiesz więcej niż oni. Oznacza to tylko to, że nie dostrzegasz ich wewnętrznej doskonałości i ukrytego w nich boskiego światła prawdy. To kolejna gra Twojego umysłu typu - „ja wiem lepiej”. Zamiast tego codziennie pracuj nad sobą, by być szczęśliwym i radosnym człowiekiem. Osiągnąwszy ten cel, będziesz pozytywnie oddziaływał na otoczenie swoją otwartą postawą, dobrym słowem i gestem. Z czasem staniesz się wzorem dla innych, chociaż za tym nie zabiegałeś.

Posiadasz moc by pociągnąć innych ludzi do nieba lub do piekła. To od Ciebie zależy jaką wybierzesz drogę. Możesz stać się posłańcem światła lub ciemności. Możesz ludzi kochać albo nienawidzić, drażnić lub uspokajać. Wybór należy do Ciebie. Twoja wewnętrzna doskonałość wpłynie pozytywnie na Twoje otoczenie, tak jak doskonałość Jezusa na zawsze zmieniła świat.

MorfisRzekł Jezus: "Ja jestem światłością, która jest ponad wszystkimi. Ja jestem Pełnią, Pełnia wyszła ze mnie, Pełnia

doszła do mnie. Rozłupcie drzewo, ja tam jestem. Podnieście kamień, a znajdziecie mnie tam".


(Ew. według Tomasza 77)

Home Page | Kim jesteś? | Miłość | Jedność | Pełnia | Królestwo niebieskie | Praktyki duchowe | Inspiracje | Linki | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego